Msze Święte

Msze św. w niedziele i święta:
godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 18.00
W okresie wakacyjnym:
godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 20.00

Msze św. w dzień powszedni:
godz. 6.30, 7.00 i 18.00
(dodatkowo wtorek, piątek i sobota - godz. 9.00)
w okresie wakacyjnym: godz. 7.00 i 18.00
(dodatkowo wtorek, piątek i sobota - godz. 9.00)
szczegółowy opis nabożeństw

Peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki

W ostatni piątek i sobotę (6-7 kwietnia br.), gościliśmy w naszej parafii relikwie i obraz św. Stanisława Kostki. Uroczyste obchody ku czci Świętego z Rostkowa rozpoczęły zarazem peregrynację tych znaków w diecezji płockiej. 

Piątkowemu nabożeństwu dla młodzieży przewodniczył ks. Krzysztof Ruciński - Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.  Spotkanie rozpoczęło się od powitania relikwii przez ks. kan. Wiesława Koska i młodych z parafii. Po uroczystej Mszy św., w którą włączyło się wielu księży z dekanatu pułtuskiego, młodzież poprowadziła zamyślenia o tematyce świętości. Dziękujemy za przygotowanie piątkowego spotkania ks. Sebastianowi Pakulskiemu oraz s. Augustynie Zielińskiej; p. Danucie Filipiak i prowadzącym śpiewy; młodzieży ze szkół i Młodzieżowej Grupie Teatralnej za aktywny udział. 

Sobotnie spotkanie zorganizowane dla dzieci rozpoczęło się od przedstawienia ukazującego życie Stanisława Kostki i jego determinację w realizacji marzenia o pozostaniu księdzem jezuitą. Po spektaklu wierni wzięli udział w modlitwie do Świętego. Peregrynację zakończyło ucałowanie relikwii oraz słowo ks. Proboszcza. Dziękujemy ks. Dariuszowi Witkowskiemu i s. Brygidzie Paszkowskiej za przygotowanie dzieci do przedstawienia i prowadzenia śpiewów; uczniom kl. V C z PSP nr 3 w Pułtusku za występ oraz p. Annie Poteraj, wychowawczyni dzieci; p. Zuzannie Jarosik; scholce parafialnej; p. Robertowi Lisowi za nagłośnienie; p. Annie Kamińskiej, Dyrektor PSP nr 1 w Pułtusku, za użyczenie strojów do przedstawienia; p. Danucie Szczesnej za zdjęcia oraz wszystkim rodzicom i dzieciom za zaangażowanie i żywe włączenie się w prowadzone modlitwy.

Dziękujemy także ks. Michałowi Podgórskiemu i s. Jakubinie za przygotowanie dekoracji ku czci św. Stanisława Kostki.

Peregrynacja relikwii jest związana z obchodzonym w Kościele, a w sposób szczególny w naszej diecezji „Rokiem św. Stanisława Kostki”., w 450. rocznicę jego narodzin dla nieba. Mamy nadzieję, że modlitwa w intencji dzieci i młodzieży oraz o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki przyniesie błogosławione owoce. Kolejnym ważnym punktem obchodów będzie wrześniowe Triddum ku czci św. Stanisława i pielgrzymka dzieci do Rostkowa, gdzie urodził się Patron dzieci i młodzieży.

Peregrynacja w dekanacie pułtuskim przebiega w następującym porządku:

6 kwietnia od godz. 18.00 w parafii pw. św. Mateusza w Pułtusku

7 kwietnia od 12.00 do 18.00 - w parafii św. Jana Pawła II

8 kwietnia w parafii św. Józefa w Pułtusku

9 kwietnia w parafii Szyszki i Gzy

10 kwietnia w parafii Przewodowo, zaś od południa w parafii Pniewo

11 kwietnia w parafii Miłosierdzia Bożego w Pułtusku Popławach, zaś od godz. 12 w parafii Sokołowo

12 kwietnia w parafii Zambski, zaś od godz. 12 w parafii Obryte

W ostatnim dniu nawiedzenia, 13 kwietnia, relikwie nawiedzą parafię wicedziekańską pw. św. Stanisława Kostki w Pułtusku, gdzie o godz. 16 zostanie odprawiona Msza św. w intencji powołań i nastąpi zakończenie peregrynacji.

Zachęcamy do obejrzenia całości zdjęć: Galeria 1 Galeria 2 (fot. D. Szczesna)

Kontakt

Bazylika Pułtuska
Parafia Św. Mateusza

ul. Marii Konopnickiej 1
06-100 Pułtusk
Polska

Kancelaria Parafii św. Mateusza
tel: (023) 692 02 82 wew. 213
Czynna:
pn.-so. 10.00-12.00 i 16.00 - 18.00