Ogłoszenia parafialne

XXIX - A NIEDZIELA ZWYKŁA (26.10.2014)

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wczoraj włączyli się w zbiórkę sprzętu elektrycznego i elektronicznego na rzecz prześladowanych chrześcijan w Syrii. Panu Januszowi Karkowskiemu i jego pracownikom za pomoc i transport.

 

Nabożeństwo za zmarłych od listopada 2012 roku do listopada 2013 roku zostanie odprawione 08 listopada o godz. 16.00 w bazylice. Jeżeli ktoś chciałby do tej modlitwy włączyć zmarłych, którzy nie mieszkali w naszej parafii, powinien przynieść przed nabożeństwem karteczkę z nazwiskiem zmarłej osoby.

 

Zbliżają się święta: Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Nabożeństwa w te dni będą odprawione w następującym porządku:

  1. Wszystkich Świętych. Msze Św. w Bazylice o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00.

Główna Msza Św. na cmentarzu I-ym z procesją żałobną będzie odprawiona o godz.12.00.

  1. Dzień Zaduszny (niedziela). Porządek odprawianych Mszy Świętych niedzielny. Po sumie o godz. 12.00 procesja żałobna wokół bazyliki, będą odczytane wypominki jednorazowe.

Przed cmentarzem II-gim 01 listopada wolontariusze będą zbierać ofiary na konserwację zabytkowych grobów.

 

Na dzwonnicy został zamontowany nowy  z metalu nierdzewnego krzyż oraz kula z blachy miedzianej. Prace będą sfinansowane z ofiar zbieranych na tacę.

 

Dzisiaj Siostra pod chórem przyjmuje na wypominki i msze listopadowe. Można również włączyć zmarłych do wypominek jednorazowych i mszy świętych listopadowych. Wypominki jednorazowe będą odczytane w Dzień Zaduszny o godz. 12.00 w bazylice.

 

Nabożeństwa