Ogłoszenia parafialne


II-A NIEDZIELA ADWENTU        (04.12.2016)


Msza Święta w intencji pszczelarzy ?Ziemi Pułtuskiej? będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 9.00. Zapraszamy.

 

W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzień ten łączy się z objawieniem Maryi ?  8 grudnia 1947 r. we Włoszech, gdzie Matka Boża powiedziała: "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu". Zapraszamy do bazyliki na Godzinę Łaski o godz. 12.00.

 

W najbliższą niedzielę 11.12.16 r o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie do I? Komunii św. i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu (kl. III, IV i V).

 

Wszystkie dzieci zapraszamy w najbliższą niedzielę na spotkanie ze św. Mikołajem o godz. 15.00. Ogłaszamy konkurs rysunkowy. Na arkuszu  A 4 należy przedstawić temat: "Jak w tym roku św. Mikołaj przybędzie do bazylki?". Rysunki należy złożyć przed Mszą Świętą. Wśród poprawnych odpowiedzi dwie zostaną nagrodzone.

 

Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać w dn. 16 ? 18 grudnia. Przewodnikiem duchowym będzie ks. dr Włodzimierz Piętka z Płocka - redaktor Gościa Niedzielnego.

 

Świece wigilijne można nabyć od pań przed bazyliką. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na działalność Caritasu. Cena małej świecy 6 zł, dużej ? 12 zl.

Sygnaturka Kolegiacka - ukazał się numer świąteczny.

 

Kalendarz parafialny na 2017 rok jest do nabycia u ministrantów (10 zł).

 

Gość Niedzielny.

 

Kościoły na Wschodzie są o wiele biedniejsze od nas, dlatego, że ludzie są tam biedniejsi. Od kilku lat w całej Polsce zbieramy jałmużnę adwentową, aby pomóc tym, którzy są w potrzebie. Dzisiaj przed bazyliką upoważnione osoby zbierają ofiary  na rzecz Kościołów na Wschodzie. Za pomoc serdeczne Bóg zapłać.


 

Nabożeństwa