Ogłoszenia parafialne

XVI - A NIEDZIELA ZWYKŁA (20.07.2014)

 

W najbliższy wtorek przypada odpust św. Magdaleny. Msza święta odpustowa zostanie odprawi w kaplicy św. Magdaleny o godz. 18.00 (zamiast w bazylice).

 

Msza święta o Boże błogosławieństwo dla kierowców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz.10.30. Po Mszy  świętej będzie poświecenie pojazdów.

 

Biorących udział w nabożeństwach na zewnątrz bazyliki prosimy, aby nie stawać na trawnikach.

 

6 sierpnia wyruszy z Płocka 33 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki będą słowa "Cały Twój, Maryjo" nawiązują one do osoby św. Jana Pawła II, którego kanonizację w tym roku przeżywaliśmy. Będziemy dziękować dobremu Bogu za dar Papieża Polaka, rozważając jego słowa kierowane do rodaków podczas Pielgrzymek do Polski. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 100 zł. Zgłoszenia dokonywane są na indywidualnej Karcie Uczestnictwa zawierającej niezbędne dane osobowe pielgrzyma, można ją pobrać ze strony internetowej pielgrzymki lub otrzymać w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce pieszej. Możemy również zapisać się na pielgrzymkę duchową i modlić się codziennie w intencji pielgrzymów.

 

Na początku sierpnia odbędą się w par. św. Stanisława Kostki w Pułtusku rekolekcje stacjonarne dla osób chorych i niepełnosprawnych. Osoby zainteresowane prosimy, aby zgłaszały się do ks. proboszcza Janusza Zdunkiwicza.

 

 

Ełcka Piesza Pielgrzymka do Częstochowy będzie przechodziła przez Pułtusk 02 sierpnia. O godz. 11.15 pielgrzymi wezmą udział we mszy świętej odprawianej w kościele św. Krzyża. Organizatorzy proszą mieszkańców Pułtuska o posiłek. Bliższych informacji udziela ks. prob. Janusz Zdunkiewicz.

 

Nabożeństwa