Ogłoszenia parafialne

V - A NIEDIELA WIELKIEGO POSTU (06.04.2014)

 

Drogę Krzyżową na ulicach naszego miasta odprawimy w najbliższy piątek. Początek o godz. 18.00 ? Msza święta, a następnie przejdziemy ulicami: Ks. Piotra Skargi, Świętojańską, Staszica, Al. Polonii i Rynkiem. Zapraszamy serdecznie mieszkańców miasta i okolicznych wiosek. Prosimy ze sobą zabrać małe znicze, które będziemy używać podczas nabożeństwa.

 

Dzieci otrzymały skarbonki na zbiórkę ofiar. Pieniążki będą przekazane na działalność Caritasu. Prosimy, aby dzieci przyniosły skarbonki do kościoła w najbliższy poniedziałek na swoje nabożeństwo rekolekcyjne.

 

Za tydzień Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach Świętych poświęcenie palm. Procesje z palmami o godz.10.30, 12.00 i 15.00. Procesja o godz. 15.00 jest dla najmłodszych dzieci. Wszystkie procesje będą wokół Bazyliki, podczas których starajmy się iść po chodniku.

 

Osoby starsze i chorych zapraszamy na Mszę Świętą jutro o godz. 16.00. Będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych.

 

Przygotowujących się do przyjęcia sakramentów zapraszamy:

  • Uczniów klas IV i ich rodziców w poniedziałek na Mszę Świętą o godz. 18.00
  • Uczniów klas II i ich rodziców we wtorek na Mszę Świętą o godz. 18.00
  • Przygotowujących się do bierzmowania i ich rodziców w środę na Mszę Świętą o godz. 18.00.

Baranki z czekolady do koszyczka wielkanocnego można nabyć przed bazyliką. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność Caritasu.

Spotkanie asysty procesyjnej odbędzie się we wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00.

Zapraszamy dzisiaj na godz. 19  do bazyliki na inscenizację teatralną pt. ?Proces obywatela J.? Sztuka ukazuje, jak współcześnie mógłby wyglądać sąd nad Jezusem.

 

U ministrantów można nabyć okolicznościowe kartki na Święta z motywem naszej bazyliki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dofinansowanie wakacyjnego wypoczynku ministrantów nad morzem.

 

Nabożeństwa

Do Matki Bożej
Nieustającej Pomocy

W każdą środę po Mszy św.
o godz. 18.00.