Ogłoszenia parafialne

XXII - A NIEDZIELEA ZWYKŁA (31.08.2014)


W tym tygodniu rozpoczęli pracę w naszej parafii dwaj księża prefekci: ks. Paweł Antkiewicz i ks. Grzegorz Szlom. Witamy księży serdecznie i życzymy owocnej pracy.

 

Od dzisiaj msze święte w bazylice w każdą niedzielę będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 10.30 (z udziałem dzieci starszych), 12.00, 15.00 (z udziałem dzieci młodszych) i 18.00. W dni powszednie przywracamy mszę świętą o godz. 6.30.

 

Serdecznie dziękujemy osobom, które podczas wakacji włączyły się w akcję ?Otwarte drzwi bazyliki?. Dzięki zaangażowaniu się wielu osób piękno naszej świątyni stało się dostępne dla odwiedzających nasz kościół.

 

Uczniów wszystkich szkół zapraszamy do bazyliki na Mszę Świętą z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolno-katechetycznego, która będzie odprawiona:

- dla uczniów szkół średnich w poniedziałek o godz. 9.00.

- dla uczniów gimnazjum we wtorek o godz. 9..00

- dla uczniów szkoły  podstawowej o godz. 11.00.

- dla dzieci z przedszkoli w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.

 

Poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych odbędzie się w niedzielę za dwa tygodnie (14 września) o godz. 15.00. Zapraszamy.

 

Całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w najbliższą sobotę. Zapraszamy.

 

Najbliższa niedziela jest niedzielą adoracyjną. Po sumie o godz. 12.00 będzie procesja eucharystyczna wokół bazyliki. Szczególne zaproszenie kierujemy pod adresem procesyjnej i dziewczynek sypiących kwiatkami.

 

Konkurs wieńców dożynkowych w Trzcińcu wygrał wieniec mieszkańców z Lipnik Nowych. Wieniec jest wystawiony pod chórem bazyliki, a wykonawcom  z Lipnik składamy serdeczne gratulacje.

 

Interesujący i poważny program o bazylice zostanie zaprezentowany w TV Polsat News w przyszłą niedzielę o godz. 18.20 w cyklu zatytułowanym: ?Wysokie C?. Dzisiaj natomiast w Polsat News 2 o godz. 17.00. Zapraszamy do oglądania.

 

Zamierzamy udzielać błogosławieństwa dzieciom, które z racji na wiek nie mogą przyjąć Pana Jezusa w Komunii Świętej, a razem z rodzicami podchodzą do kapłana udzielającego Komunii. Bliższych wyjaśnień udzielimy w przyszłą niedzielę.

 

Nabożeństwa