Ogłoszenia parafialne

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO (28.05.2016)


Od najbliższego czwartku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które będziemy odprawiać w bazylice po Mszy Świętej o godz. 18.00.

 

Panu Wojciechowi Dębskiemu i p. Sławomirowi Krysiakowi z Akcji Katolickiej, dziękujemy za zorganizowanie Maratonu Biblijnego w naszym mieście. Dziękujemy także wszystkim, którzy włączyli się w czytanie i słuchanie Pisma Świętego.

 

Wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży organizujemy w dniach 09 - 13 sierpnia w Białym Dunajcu. Koszt 400 zł. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Michała i ks. Dariusza.

 

Rozpoczęliśmy przygotowania do Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w naszym mieście w niedzielę - 11 czerwca. Spotykamy się  o godz. 14.30 na boisku Szkoły Podstawowej Nr 3, następnie przejdziemy ulicami: Tysiąclecia, Wojska Polskiego, 3-go Maja, Świętojańską, Rynkiem na teren Domu Polonii. Zakończenie piknikiem rodzinnym. Marsz jest opowiedzeniem się za życiem i rodziną. Serdecznie zachęcamy do udziału.

 

Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół bazyliki. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie asystę parafialną i dziewczynki sypiące kwiatkami.

 

Mamy serdeczną prośbę do biorących udział w uroczystościach ślubnych w bazylice, aby na terenie kościelnym nie strzelać z konfetti. Papiery, pozłotka, wbijają się w trawnik. Są problemy o oczyszczeniem terenu. Dbamy, aby teren przykościelny był pięknie uporządkowany. Prosimy o zrozumienie i rezygnację z używania konfetti przy kościele.

 

Wszystkie dzieci, które dzisiaj przystąpiły  do  I-ej Komunii Świętej, Odnowiły Przyrzeczenia  Chrztu Świętego oraz ich rodziców zapraszamy na biały tydzień. Nabożeństwa będą odprawiane o godz. 18.00 do piątku włącznie.

 

Gość Niedzielny.

 

Nabożeństwa