Ogłoszenia parafialne

XVII - A NIEDZIELA ZWYKŁA (27.07.2014)


Witamy w naszej parafii ks. Tomasza Kolczyńskiego, neoprezbitera. Ks. Tomasz będzie wspomagał przez miesiąc w pracy duszpasterskiej naszych kapłanów.

 

W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwa w bazylice będą odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

 

Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół bazyliki. Zapraszamy.

 

Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Płocka na Jasną Górę. Zapisu na pielgrzymkę należy dokonać w kancelarii naszej parafii. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów odbędzie się 03 sierpnia po Mszy Świętej o godz. 17.00 w kościele p. w. Św. Św. Piotra i Pawła.

 

Pielgrzymka Duchowa. Od wielu lat organizujemy w naszej parafii Duchową Pielgrzymkę. Trwa ona od 06 do 15 sierpnia (w tym samym czasie, co pielgrzymka piesza). Pielgrzymka Duchowa, to interesująca forma osobistego wzbogacenia duchowego. Każdego dnia wieczorem po Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie wygłaszana konferencja lub nabożeństwo. Zachęcamy do włączenia się w pielgrzymkę tych, którzy uczestniczą w niej od wielu lat; tych, którzy jeszcze nigdy nie przeżywali Pielgrzymki Duchowej oraz rodziny tych, którzy wybiorą się na pieszą pielgrzymkę. Zapraszamy także tych, którzy spędzają wakacje w naszym mieście. Zapisy na pielgrzymkę duchową będą przyjmowane od najbliższej niedzieli w zakrystii.

 

Ełcka Piesza Pielgrzymka do Częstochowy będzie przechodziła przez Pułtusk 02 sierpnia. O godz. 11.15 pielgrzymi wezmą udział we mszy świętej odprawianej w kościele św. Krzyża. Organizatorzy proszą mieszkańców Pułtuska o posiłek. Bliższych informacji udziela ks. prob. Janusz Zdunkiewicz.

 

Nabożeństwa