Ogłoszenia parafialne

 

II - NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (01.03.2015)


W czasie trwania Wielkiego Postu zapraszamy na charakterystyczne dla tego okresu nabożeństwa:

  • Drogę Krzyżową - którą będziemy odprawiać w każdy piątek  po Mszy św. o godz. 9.00, 16.45 - z udziałem dzieci i o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych.
  • Gorzkie Żale - odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 17.30.

 

Są wolne miejsca na pielgrzymkę do Wilna. Informacje i zapisy u ks. Michała.

 

Spotkanie dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentów będzie w najbliższą niedzielę. Z uczniami kl. III i ich rodzicami o godz. 15.00 (będzie także poświęcenie książeczek do nabożeństwa), z uczniami klas IV o godz. 10.30.

 

Przed bazyliką można nabyć baranki z białej czekolady do koszyczka wielkanocnego. Cena 5 zł. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność Caritasu.

 

Ukazał się kolejny numer Sygnaturki Kolegiackiej. Znajdziemy w nim m.in. plan rekolekcji wielkopostnych, felieton o żołnierzach wyklętych, wrażenia księży z wizyt duszpasterskich. Będziemy wdzięczni, jeżeli Czytelnicy Sygnaturki zachęcą do jej lektury członków rodzin, które nie przyjmowały po kolędzie.

 

Dzisiaj w całej Polsce w świątyniach katolickich przeprowadzana jest, w ramach jałmużny wielkopostnej, zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla polskich misjonarzy, którzy często głoszą Ewangelię w bardzo trudnych warunkach. Upoważnione osoby przyjmują ofiary przed drzwiami bazyliki. Bóg zapłać dla tych, którzy wesprą działalność misyjną Kościoła.

Spełniając życzenie papieża Franciszka pragniemy teraz objąć naszą modlitwą misjonarki i misjonarzy z Polski, którzy mimo wielu przeciwności, a niekiedy i ryzyka utraty życia, wytrwale głoszą Chrystusa. Ojcze nasz...

 

Nabożeństwa