Ogłoszenia parafialne

 

III - A NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (19.03.2017)


W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania NMP. Jest to święto patronalne naszej świątyni, która - jak wiemy - nosi tytuł "Zwiastowania NMP". Tego dnia można zyskać odpust w bazylice. Od wielu lat w to święto rozpoczynamy Dzieło Duchowej Adopcji dzieci poczętych, którym zagraża niebezpieczeństwo śmierci. Zapraszamy do bazyliki na Mszę Świętą odpustową o godz. 18.00 i do włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji.

 

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15.00 dzieci wraz z rodzicami zaprezentują program słowno-muzyczny: "Kielich goryczy" poświęcony zamyśleniom wielkopostnym.

 

Przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego zapraszamy na spotkanie formacyjne w najbliższą niedzielę o godz. 10.30.

 

Do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej zapisało się dotychczas 61 osób. Zapisów dokonujemy drogą internetową. Adres www. edk.ogr.pl

 

Zapraszamy parafian do realizacji inicjatywy duszpasterskiej pod hasłem: Obiad z polską rodziną z Kazachstanu. Proponujemy, aby przyjąć na posiłek do swoich domów jedną z rodzin z Kazachstanu. Rodziny są w większości wieloosobowe (od pojedynczych do siedmio-osobowych). Wspólny posiłek odbyłby się w Niedzielę Palmową. Prosimy, aby rodziny, które chciałyby włączyć się w tę akcję, zgłosiły się do księdza proboszcza. Przy zgłoszeniu należy zadeklarować, ilu osobową rodzinę chcemy zaprosić na obiad. W realizacji inicjatywy chodzi o integrowanie się z naszymi rodakami oraz bliższe poznanie warunków, w których żyli.

 

Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać za dwa tygodnie.

 

Zwyczajowo przed świętami wielkanocnymi Caritas przeprowadza akcję pomocową dla biednych. Sprzedajemy baranki z białej czekolady do wielkanocnego koszyczka. Cena 5 zł. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na działalność Caritasu.

 

Nabożeństwa