Ogłoszenia parafialne

 

XXIV - A NIEDZIELA ZWYKŁA (17.09.2017)


W miniony czwartek z Pułtuskiej Bazyliki wyruszyła  pielgrzymka biegowa do grobu błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Serdeczne podziękowania składamy  Akcji Katolickiej za organizację oraz uczestnikom.

 

Dzisiaj rozpoczynamy przeżywanie Triduum ku czci św. Stanisław Kostki. Wszystkie dzieci zapraszamy w poniedziałek i wtorek na godzinę 18.00. Spotkanie przygotowujących się do I-ej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego zapraszamy wraz z  rodzicami w poniedziałek na godz. 18.00. Można będzie zgłosić dziecko do udziału w uroczystościach.

 

Z przygotowującymi się do bierzmowania w bazylice i ich rodzicami spotkamy się we wtorek po nabożeństwie o godz. 18.00. Na spotkanie zapraszamy  przynajmniej jednego z rodziców lub opiekunów. Wszyscy kandydaci przynoszą ze sobą wypełnione deklaracje. Obecność wszystkich zainteresowanych obowiązkowa. Na spotkanie zapraszamy także młodzież z naszej parafii uczęszczającą do szkół w innych  parafiach oraz dorosłych, którzy dotychczas nie przyjęli  sakramentu małżeństwa.

 

Młodzież szkół średnich zapraszamy do bazyliki na nabożeństwo z okazji uroczystości ku czci św. Stanisława  Kostki w najbliższy wtorek na godzinę 10:00.

 

Spotkanie zelatorów kół różańcowych, również kół nauczycielskich i kół rodzicielskich odbędzie się w najbliższy czwartek po Mszy św o 18 w sali obok kancelarii.

 

Msza Święta w intencji trzeźwości zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18.00 w kościele szkolnym.

 

Pielgrzymujący w tym roku z ks. Michałem do Lourdes i Fatimy zakupili do bazylik figurę M.B.Fatimskiej. Będzie on stała w nawie południowej bazyliki. Bóg zapłać.

 

Pielgrzymka do  Skępego, Obór, Rywałdu i Torunia 27 - 28 października. Cena 280 zł. Zapisy u ks. Michała.

 

W tym tygodniu rozpoczną się Dni Patrona Miasta - św. Mateusza. Uroczysta Msza Święta odpustowa zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 12.00. Eucharystię będzie celebrował ks. bp. Mirosław Milewski.

 

  • Zapraszamy asystę procesyjną, wszystkie poczty sztandarowe i Miejską Młodzieżową Orkiestrę Strażacką.
  • Zapraszamy do oficjalnego udziału wszystkich radnych Rady Miejskiej z Pułtuska
  • Zapraszamy wszystkie osoby noszące imię Mateusz. Po Mszy świętej zrobimy pamiątkowe zdjęcie.
  • Zapraszamy wszystkich mieszkańców Pułtuska i okolicznych wiosek.
  • Będzie możliwość pomodlenia się przed pacyfikałem z relikwiami św. Mateusza.
  • Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Będą spowiadać księża z naszego dekanatu.

Wszystkich zapraszamy na koncert koncert Moniki Kuszyńskiej w niedzielę o godz. 19.00. Artystka śpiewała w zespole Varius Manx. W 2006 roku miała poważny wypadek samochodowy. Od  czasu wypadku Kuszyńska pozostaje sparaliżowana od pasa w dół i porusza się na wózku. W 2016 roku była ambasadorem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Sygnaturka Kolegiacka.

Gość Niedzielny. Zachęcamy do przeczytania artykułu o Wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca pt. ?Idą jak burza?. W tej Wspólnocie modli się 8,5 osób. Istniej też w naszej parafii. Wszystkich chętnych członkowie  Wspólnoty zapraszają na spotkania w każdy piątek o godz. 19.00. Opiekunem grupy jest ks. Sebastian.

 

 

 

 

Nabożeństwa