Ogłoszenia parafialne

 

XXII - A NIEDZIELA ZWYKŁA (30.08.2015)


Rozpoczął pracę w naszej parafii ks. mgr Marcin Lewandowski. Witamy księdza serdecznie i życzymy owocnej pracy w naszej wspólnocie. Witamy serdecznie także nową przełożoną sióstr pasjonistek s. Michalinę Chołaj oraz siostrę Augustynę Zielińską, która będzie uczyć w Gimnazjum Nr 1.

 

Dzisiaj kończy pracę w naszej parafii kościelny - p. Bogdan Lachowski. Dziękujemy p. Bogdanowi za solidną i ofiarną pracę w naszej wspólnocie.

 

Spotkanie katechetów pracujących w naszej parafii będzie jutro o godz. 16.30 w sali obok kancelarii.

 

Spotkanie Grupy Charytatywnej w najbliższy wtorek o godz. 15.00. Zapraszamy.

 

Od najbliższej niedzieli msze święte w bazylice w każdą niedzielę będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 10.30 (z udziałem dzieci starszych), 12.00, 15.00 (z udziałem dzieci młodszych) i 18.00. W dni powszednie (od wtorku) przywracamy mszę świętą o godz. 6.30.

 

Serdecznie dziękujemy osobom, które podczas wakacji włączyły się w akcję "Otwarte drzwi bazyliki". Dzięki zaangażowaniu się wielu osób piękno naszej świątyni stało się dostępne dla odwiedzających nasz kościół.

 

Uczniów wszystkich szkół zapraszamy do bazyliki na Mszę Świętą z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolno-katechetycznego, która będzie odprawiona:

- dla uczniów szkół średnich we wtorek o godz. 9.00.

- dla uczniów gimnazjum w środę o godz. 9..00

- dla uczniów szkoły  podstawowej w środę o godz. 11.00.

- dla dzieci z przedszkoli w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.

 

Poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych odbędzie się w niedzielę za dwa tygodnie (13 września) o godz. 15.00. Zapraszamy.

 

Najbliższa niedziela jest niedzielą adoracyjną. Po sumie o godz. 12.00 będzie procesja eucharystyczna wokół bazyliki. Szczególne zaproszenie kierujemy pod adresem asysty procesyjnej i dziewczynek sypiących kwiatkami.

 

Gość Niedzielny.

 

Dzisiaj przed bazyliką jest zorganizowana promocja książek dr Półtawskiej.

 


 

Nabożeństwa