Ogłoszenia parafialne


NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ (22.05.2016)

 

Pan Sławomirowi Krysiakowi, prezesowi Akcji Katolickiej, dziękujemy za zorganizowanie Maratonu Biblijnego w naszym mieście. Dziękujemy także wszystkim, którzy włączyli się w czytanie i słuchanie Pisma Świętego.

 

W najbliższy czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. Główne nabożeństwo rozpoczniemy od odprawienia Mszy Świętej przed Ratuszem o godz. 11.00, następnie wyruszymy w procesji.  Zakończenie przed kościołem św. Józefa. Pozostałe Msze Święte będą odprawione w Bazylice o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Mieszkańców Pułtuska prosimy o dekorację balkonów i okien.

 

Zapraszamy wszystkie chorągwie, poczty sztandarowe, asystę procesyjną, służbę liturgiczną, dziewczynki sypiące kwiatkami, orkiestrę strażacką na godz. 10.30 przed bazylikę. Wspólnie, uroczyście przejdziemy do ołtarza celebry w Rynku.

 

Nasza parafia został zaproszona do współorganizowania Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego - Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś, który odbędzie się w najbliższą sobotę na terenie Domu Polonii i będzie trwał od godz. 8.00 do godzin wieczornych. Zapraszamy.

 

Letni wypoczynek dla dzieci, ich rodziców i  rodzin organizujemy w tym roku od 18 do 21 sierpnia nad jeziorem na  Kaszubach. Szczegółowe informacje u ks. Marcina i ks. Michała.

 

W najbliższy piątek nie będzie Seminarium Odnowy Wiary, będzie w następny.

 

W najbliższą sobotę odbędzie się w naszej parafii Diecezjalny Dzień Wspólnoty Kościoła Domowego. Mszę Świętą o godz. 12.00 odprawi ks. bp Mirosław Milewski. Wszystkich ministrantów zapraszamy na tę Eucharystię pół godziny wcześniej czyli na godz. 11.30.

 

Zapraszamy do udziału w spotkaniu młodych nad Lednicą. Wyjazd w sobota 4 czerwca o godz.:2.00, powrót w niedzielę 5 czerwca około godz. 7.00. Koszt 70 zł. Zapisy u ks. Marcina do 30 maja.

 

Gość Niedzielny.

Sygnaturka Kolegiacka.

 

Nabożeństwa